150000 zł

Mieszkanie Zagórze Śląskie II piętro

Szczegóły ogłoszenia

  • ID Ogłoszenia: 654

  • Dodano: 28 maja 2021

  • Cena sprzedaży: 150000 zł

  • Wyświetlenia: 87

Opis

Cena do negocjacji.
Przedmiotem sprzedaży jest mieszkanie położone na III kondygnacji (drugim piętrze) budynku wielorodzinnego.
Budynek mieści się w turystycznej miejscowości – Zagórze Śląskie (15 minut samochodem od Wałbrzycha i Świdnicy) – o wiosce opowiem na końcu.

Metraż mieszkania, to oficjalnie 42,82m2, jednak w rzeczywistości jest to jakieś 60m2 (na dniach wszystko jeszcze zostanie dokładnie zmierzone). W mieszkaniu są skosy, a powierzchnia pod nimi nie liczy się jako przestrzeń użytkowa, stąd cyferki takie, a nie inne.

W skład mieszkania wchodzą: salon z otwartą kuchnią, łazienka, przedpokój, pomieszczenie gospodarcze, garderoba, sypialnia. Cztery lata temu został przeprowadzony remont. Na ostatnim zdjęciu znajduje się projekt mieszkania, na którym można zobaczyć rozkład pomieszczeń.
W mieszkaniu nie ma wilgoci, pleśni itp, itd. Są 4 wentylacje i bardzo dobry przepływ powietrza.
Mieszkanie ma ogrzewanie centralne, gazowe (kocioł gazowy kondensacyjny, dwu-funkcyjny, z odprowadzeniem skroplin do kanalizacji, ma mniej niż 4 lata). W sezonie grzewczym utrzymujemy temperaturę 23/24 stopnie,a miesięczny koszt takiego ogrzewania wraz z grzaniem wody (w tym temacie nie jesteśmy oszczędni) i zużyciem gazu przy kuchence gazowej, to jakieś 300zł.
Z innych opłat: na te chwilę 270zł płatne do zarządcy nieruchomością, a w tym: 7m3 zimnej wody, ścieki, wywóz śmieci, koszt prądu w częściach wspólnych, fundusz remontowy.
W mieszkaniu zostanie działający system alarmowy i dzwonek do drzwi z wideo-podglądem.
Na te chwilę klatka schodowa straszy swoim wyglądem, jednak ostatnio została podjęta decyzja o remoncie generalnym, dach budynku jest z blacho-dachówki, w ostatnim czasie zostały wymienione okna na plastikowe, a w budynku zamontowano skrzynki na listy. Budynek wybudowany przez 1939r.

Do mieszkania przynależy piwnica o powierzchni 2,56m2 (uwzględniona w akcie notarialnym), ponadto z własnością wyżej wymienionego lokalu łączy się udział wynoszący 998/10.000 w nieruchomości wspólnej, którą stanowi działka gruntu o powierzchni 0,0502ha oraz części budynku i urządzenia.

Naprzeciwko budynku znajduje się plac zabaw, obok duży parking i całoroczna pizzeria. 10 minut pieszo od budynku znajduje się Zamek Grodno, a 20 minut zajmuje spacer nad jezioro. W wiosce za niedługo otworzy się market Dino, aktualnie działa ABC, sklep monopolowy, dom opieki, restauracja nad jeziorem, w sezonie jest otwarta budka z lodami i goframi. W budowie jest również trasa kolejowa która znacznie ułatwi dojazd do miasta (aktualnie jeździ bus do miasta oraz autobus odwożący dzieci do szkoły). Z innych ciekawostek: Niedaleko znajduje się ładny staw Glinianka, dwa punkty widokowe, szlaki turystyczne (polecam niebieski), w miejscowości jest kościół. W Jugowicach (miejscowość obok) znajduje się szkoła podstawowa, a kilka kilometrów dalej w Głuszycy – więcej sklepów (w tym Biedronka), stacja paliw itd.
Podsumowując: mieszkanie jest dobre do całorocznego zamieszkania jak i do wynajmu w okresie letnim.